Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

11 листопада – День Незалежності Польщі

11 листопада – День Незалежності Польщі

 

11 листопада в Польщі урочисте свято. В країні відзначається День Незалежності — одне з головних державних свят.

Narodowe Święto Niepodległości — національне свято Польщі, відзначається щорічно на честь проголошення незалежності держави від панування Росії, Німецької імперії та Австро-Угорської імперії в 1918 році.

Свято припадає на день завершення Першої світової війни.

Після 123-х років поділів Польща здобула незалежність, повернулась на карти світу, головою держави став маршал Польщі Юзеф Пілсудський, було сформовано перший демократичний уряд Польщі. Прибуття Пілсудського до Варшави викликало величезне піднесення. У ті дні поляки зрозуміли, що після багатьох років негараздів вони повернули свою незалежність.

Польські газети вийшли з радісними заголовками: «Нарешті! Ми господарі в більшій частині нашої країни!», «Настав час, коли після більш ніж 120 років поділів немає тут більше чужоземного наїзду!». Це була воістину всенародна радість. Пронести через 6 поколінь людей волю і прагнення до свободи — на це здатен не кожен народ.

Юзефа Пілсудського, який перебував у той момент на чолі країни і влади, чекало нелегке, але історично важливе завдання. Він мав стати вождем відродженої Речі Посполитої. У ньому бачили особистість, яка могла вмістити в себе всю повноту влади, консолідувати політичні сили, створити монолітний всепольський порядок.

Серед усіх міжнародних партнерів Польща займає особливе місце, оскільки багато видатних поляків проживало та творило в давні часи на території сіл та міст Черкащини. Спільна історія єднає польську та українську нації.

Сподіваємося, що міцна дружба й співпраця між нашими народами триватиме завжди.

Бажаємо усім полякам щастя у власному домі, непохитності духу та процвітання вашої держави!