Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

Леськівська об'єднана територіальна громада

Адреса: вул. Центральна, 53, с. Леськи, Черкаського району, Черкаської області, 19640

Телефон, факс: (0472) 34-32-42, 34-32-31

Адреса сайта:http://leskivska.gromada.org.ua : E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Керівництво сільської ради

Бас Микола Федорович

посада: сільський голова

дата народження: 22 лютого 1961 року

освіта: повна вища, Молдавський державний університет, юрист

телефон:  (0472) 34-32-42

Гавриш Оксана Борисівна
посада:  секретар сільської ради та виконавчого комітету

дата народження:  13 травня 1983 року 

освіта: повна вища, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, біолог-еколог, викладач біології та екології

  телефон:  (0472) 34-32-31


ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН СІЛЬСЬКИМ ГОЛОВОЮ, СЕКРЕТАРЕМ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

Прізвище, ім’я по батькові

Посада

Дні прийому

Години прийому

Бас Микола Федорович

Сільський голова

Вівторок 

Четвер

8.00 - 13.00

14.00 - 17.00 


Коротка інформація про  село Леськи: 

Як свідчать археологічні розкопки, колишня територія сучасного села була заселена ще здавна. В селі, до будівництва Кременчуцького водосховища, протікало дві річки — Сага і Євтух (Йовтух), які впадали в Дніпро. Археологічні розкопки свідчать про те, що тут були поселення черняхівської культури. Знайдено залишки кількох осель і господарських будівель напівземлянкового типу та низку господарських ям-комор.

У письмових документах Леськи вперше згадуються під 1726 роком. Жителі його окремих частин — Зацерківщини, Ковриг, Лисівки, Крутенівки, Байдівки, Чабанівки та Куцеволівки — займалися землеробством, скотарством, рибальством, тощо. 

Наприкінці XVIII-на початку XIX століть Леськи входили до числа казенних сіл, а його мешканці вважалися державними селянами

З березня 1923 року по липень 1924 року Леськи були районним центром. 1934 року в селі була відкрита середня школа.

22 серпня 1941 року Леськи були окуповані німецькими військами. Звільнене село 14 грудня 1943 року, разом з Черкасами, частинами 373-ї стрілецької дивізії 2-го Українського фронту.

Після закінчення Другої Світової війни місцеві артілі в 1953 році об'єднались в колгосп ім. Ворошилова, який з 1959 року називався «Дніпро». 

До 1960 року Леськи знаходились на нижній терасі правого берега Дніпра. У зв’язку із створенням Кременчуцького водосховища, село було перенесене на нове місце, на вищу терасу Дніпра. Воно відбудовувалось по-новому, про що говорить сучасне прямолійне планування.

В 1990—1993 роках село було повністю газифіковано.

В 2011-2012 роках введено в дію 9 технічних підстанцій,  відновлено вуличне освітлення протяжністю 10 км. Побудовано 3 зупинки громадського транспорту.

Коротка інформація про  село Худяки: 

Село Худяки розташоване на підвищеному правому березі Дніпра за 25 кілометрів на південний схід від міста Черкаси.

Площа територіальних меж складає 1 965 га, села 293,5 га. Населення становить 2 700 жителів.

День села святкується 14 жовтня на Покрову пресвятої Богородиці.

Перша писемна згадка про село Худяки датується 1649 роком. Знайдено її в "Актах относящихся к истории Южной и Западной России, собранных и изданных археологической комиссией". Санкт-Петербург 1875 год. В тих актах записано: "1649. Октябрь, декабрь. Статейный список Григория Неронова и поддячного Григория Богданова, посланных из Москвы к гетьману Богдану Хмельницкому".

Перша картографічна згадка про села Худяки і Талдики зустрічається на карті французського інженера Біплана: " Карта представляющая Малоросию под владением Польским составленная в начале ХVІІ века инженером Бопланом". Першу графічну згадку про села Худяки і Талдики можемо побачити на малюнках французського військовополоненого художника та етнографа Де ля Фліцза в альбомі "Методико-топографічний опис Державних маєтностей Київської округи..." за 1854 рік. Але всі ці згадки , а особливо з першої половини ХVІІ століття не є датою утворення сіл Худяки і Талдики. Існували наші села набагато раніше. В історичних джерелах зустрічається різне написання назви села Худяки, наприклад: Худаки, Кодаки, Худяково, Ходяки.

У 2018 році утворено Леськівську об'єднану територіальну громаду

До складу громади увійшли: Леськівська сільська рада /село Леськи/ Худяківська сільська рада /село Худяки/.

Постановою Центральної виборчої комісії від 12 жовтня 2018 року №156 призначено вибори депутатів та сільського голови Руськополянської об’єднаної територіальної громади.

23 жовтня 2018 року відбулися вибори сільського голови та депутатів сільської ради у Леськівській об’єднаній територіальній громаді. Сільським головою обрано Баса Миколу Федоровича.

Вибори старости ще не відбулися. Виконує обов’язки старости Василина Роман Петрович.

Додаткова інформація

Повернутися до верхньої частини тексту