Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

Сагунівська об'єднана територіальна громада

Адреса: вул. Лесі Українки, 77/4, с. Сагунівка, Черкаського району, Черкаської області,19644

Телефон, факс: (0472) 34-22-31;

Адреса сайта: sagunivka.ck ; E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Керівництво сільської ради

Бодяненко Ірина Іванівна 

посада: сільський голова

дата народження: 10 листопада 1967 року

освіта: середня спеціальна, Калінінградське медичне училище, у 1989 році, акушерка

телефон: (0472) 43-22-42

Журавель Ніна Іванівна

посада: секретар сільської ради, виконкому 

дата народження: 09 жовтня 1969 року

освіта: вища, Київський інститут народного господарства м.Київ, економіст

телефон: (0472) 34-22-31

Малиношевський Олександр Іванович

посада: виконує повноваження старости села Боровиця 

дата народження: 07 березня 1961 року

освіта: вища Глухівський державний педагогічний інститут ім. Сергєєва-Ценського, загальнотехнічний факультет

телефон: 04730-91341

Зубаченко Валентина Василівна

посада: виконує повноваження старости села Топилівка 

дата народження: 12 жовтня 1962 року 

освіта: вища, Уманський сільськогосподарський інститут, вчений агроном

телефон: 04730-97637

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН СІЛЬСЬКИМ ГОЛОВОЮ, СЕКРЕТАРЕМ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

Прізвище, ім`я, по батькові

Посада

Дні прийому

Години прийому

 Бодяненко

Ірина Іванівна

 Сільський голова

Вівторок

Четвер

8.00 – 13.00

8.00 – 13.00

Журавель

Ніна Іванівна

 

Секретар

Вівторок

 

Четвер

8.00 – 13.00

14.00 – 16.00

 8.00 – 13.00

14.00 – 16.00


Коротка інформація про  село Сагунівка Черкаського району: 

Сагунівка – село, центр сільської ради, розташоване на березі Кременчуцького водосховища за 30 км на південний схід від м.Черкаси. 

Площа територіальних меж сільської ради складає–3165 га,села– 546,6га.

Населення Сагунівки становить 3115 осіб. Дворів – 1566. День села святкується  20 серпня.

На основі археологічних розкопок, які проводила Кременчуцька ранньослов’янська  експедиція інституту археології АН УРСР у 1956 – 1957 роках під керівництвом М.Ю.Брайчевського, можна судити, що перші поселенці Сагунівки та Ломоватого жили тут уже в ІІІ на початку ІV ст. н.е.. Ранньочерняхівські поселення на цій  території виявлені в 1955 році під час обстеження берегів Дніпра, які підлягали затопленню водами майбутнього Кременчуцького водосховища. Було знайдено два поховання, що свідчить про існування тут поселень і городищ періоду Київської Русі. Знайдені наконечники монголо-татарських стріл, мечів та поховання першої половини ХІІІ ст. свідчать про те, що городища на цій території були зруйновані в часи татаро-монгольської навали.

Перша згадка про Сагунівку та Ломовате припадає на 20-30 роки ХVІІ ст. Вони зазначені на карті французького інженера Гійома Левассера де Боплана. 

На цій карті (музей Б.Хмельницького в м. Чигирин) місцевість позначена назвою «Ломуватий Борек». Борек – це ліс, а Ломуватий по Грінченку – дуже великий, величезний. Мабуть перші поселенці поселилися біля цього ліска. Для більшої зручності прижилося слово, що відображало природні особливості місцевості у формі «Ломовате».  

Коротка інформація про  село Боровиця Чигиринського району: 

Село Боровиця лежить на березі Кременчуцького водосховища, за 28 км на північний захід від районного центру - м. Чигирин. Населення — 1561 житель. 

На його території виявлено поселення епохи бронзи та скіфської пори. 

Перші відомості про Боровицю належать до початку XVII ст. В документах вона іменується містечком. Як слобода засноване 1613 року на королівських землях Черкаського староства.  

Містечко відігравало помітну роль у визвольній боротьбі. Разом з козаками вони брали активну участь у селянсько-козацьких повстаннях 30-х років XVII сторіччя. 

Населення містечка активно включилося у повстанські та визвольні війни українського народу проти польсько-шляхетського гноблення. Про це людям нагадують Павлюків канал за селом, Павлюкова могила біля рибартілі і рештки козацьких укріплень, споруджених під керівництвом гетьмана. 

Боровиця, як і більшість сіл Чигиринщини входила до Холодноярської Республіки, яка не визнавала комуністичних та імперіалістичних ідей радянської Росії. 

З 1922 року по 1929 рік Боровиця стала райцентром новоутвореного Боровицького району. До Боровицького району входило ряд сіл побережжя Дніпра, зокрема: Шабельники, Топилівка, Мудрівка, Сагунівка, Трушівці та Худоліївка. 

1909 року в Боровиці відкрито фельдшерський пункт, а згодом і медичну амбулаторію. Боровицький лікувальний центр обслуговував шість сіл із 20-тисячним населенням.  

Початкова парафіяльна школа, відкрита 1842 року, тулилася в найманому приміщенні.  

Восени 1927 року на зборах кутка 26 сімей згуртувалися в ТСОЗ «Комунар». Майже водночас на другому кутку незаможники організували другий ТСОЗ — «Більшовик». 

На базі ТСОЗів восени 1929 року виросли дві сільськогосподарські артілі — «Нове життя», в якій розвивалося громадське садівництво та рослинництво і «Більшовик», в якій набрало великого розвитку громадське тваринництво, птахівництво і бджільництво, які у 1951 році злилися в колгосп «Дружба». 

У той же час (1930 рік) місцеві рибалки та рибалки навколишніх наддніпрянських сіл організували рибартіль. 

1931 року при Медведівській МТС почали роботу курси трактористів та спеціалістів сільського господарства. «Крицеві коні», як тоді любовно називали трактори, вабили до себе молодь. 

В 1959 році, в зв’язку з будівництвом Кременчуцької ГЕС, Боровицю перенесено. Спеціальна урядова комісія, до складу якої входили архітектори, будівельники, а також представники відповідних обласних, районних і сільських організацій, обрали місце для розташування нового села за два кілометри на південний захід від старої Боровиці. Спеціалісти по забудуванню населених пунктів нарізали вулиці, визначили розташування громадських будівель та дворів колгоспників. На новому місці виросло сучасне село з чепурними будиночками під шифером, без солом’яних стріх і дерези, без розкиданих поміж плесами боліт розрізнених кутків, без очеретяних і лозових тинів та перевулків, якими споконвіків сполучалося старе село. 

Нова Боровиця має прямі вулиці, радіотрансляцію, водогін, добротні цегляні будинки громадських установ та культурно-освітніх закладів. У 2008 році ввели в експлуатацію міжселищний газопровід.  

Уродженцями Боровиці є Герой Соціалістичної Праці К. О. Цибенко, Г.К. Міхнеко, брати підполковники Кокіни Микола та Володимир; І. І. Шевченко — доктор історичних наук, професор Київського Держуніверситету; М. С. Шульга — селекціонер, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділення селекції зернобобових культур Уладово-Люменецької дослідної; В.Г. Середенко – викладач московської військової академії полковник; а також письменник Віталій Чигирин – автор роману «Квітень», повістей «Не вмирайте, діду», «Повість про хорошу дівчину» та цілого ряду оповідань та віршів.  

Коротка інформація про  село Топилівка Чигиринського району: 

Село Топилівка розташоване за 35 км від районного центру — міста Чигирин. На півдні сусідить з селом Боровиця, на заході з селом Худоліївка Чигиринського району та з селом Сагунівка Черкаського району на півночі. Зі сходу омивається водами Кременчуцького водосховища.  

Вперше згадується в історичних документах XVIII ст. 

Сучасне село утворене у 1959 році з населених пунктів Топилівки і Мудрівки, які переселені з території, що була затоплена Кременчуцьким водосховищем.  

Неподалік колишньої Мудрівки відкрито рештки поселення бронзової доби та поселення черняхівської культури. 

Після колективізації (1929 — 1931 років) на території села створено колгосп ім. ВКП(б). За часів радянської влади в селі працював колгосп "Зоря". 

Уродженка с. Топилівки П. Г. Гудзенко за вирощування високих урожаїв цукрових буряків в 1946 році удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці. У 1947 та 1949 рр. вона нагороджена ще двома орденами Леніна. 

У 2018 році утворено Сагунівську об'єднану територіальну громаду

До складу громади увійшли: Сагунівська сільська рада Черкаського району /село Сагунівка/ Боровицька сільська рада Чигиринського району /село Боровиця/ Топилівська сільська рада Чигиринського району/село Топилівка/.

Постановою Центральної виборчої комісії від 12 жовтня 2018 року №156 призначено вибори депутатів та сільського голови Сагунівської об’єднаної територіальної громади.

23 жовтня 2018 року відбулися вибори сільського голови та депутатів сільської ради у Сагунівській об’єднаній територіальній громаді. Сільським головою обрано Бодяненко Ірину Іванівну.

Вибори старост ще не відбулися. Виконують обов’язки старост у селі Боровиця Малиношевський Олександр Іванович, у селі Топилівка - Зубаченко Валентина Василівна.

Додаткова інформація

Повернутися до верхньої частини тексту